O farmě
Navštivte farmu

Připravili jsme si pro Vás

Den otevřených dveří (8. července 2023)
Komentované prohlídky
Fotografování v levanduli
Piknik v levandulích
Svatební obřady

Levandulová farma pro Vás

Den otevřených dveří pro veřejnost se bude konat 8.července 2023

S radostí Vás přivítáme na naší Levandulové farmě ve Strání 8. července 2023. Připravili jsme pro Vás DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ s bohatým doprovodným programem. Na našich levandulových záhonech si můžete prohlédnout různorodé levandulové kultivary, dozvědět se spousty užitečných i zajímavých informací nejen o pěstování levandule. Čeká Vás i bohatá nabídka z našeho sortimentu výrobků provoněných levandulí a samozřejmě v BIO kvalitě. Na ochutnávku Vám nabídneme i levandulové dobroty, nebude chybět ani naše výborná levandulová limonáda či levandulové víno. Za povšimnutí bude určitě stát i skvělá slovácká kuchyně (báleše s povidly a mákem aj.) v podání krojovaných tetiček. Kafíčko, limonádu, naše levandulové vínečko si můžete vychutnat třeba na dece u levandulových záhonů. Pro děti bude připravena zábava v podobě skákacího hradu a malování na obličej. Nenechte si ujít tuto příležitost a navštivte naši Levandulovou farmu ve Strání.

Program:

-povídání o pěstování BIO levandule a ekologickém zemědělství
-ukázka zpracování BIO levandule
-degustace BIO levandulových a ovocných produktů
-představení naší Levandulové královny (levandulové víno)
-gastronomie s příchutí Slovácka a BIO levandule
-prodej výrobků z Levandulové farmy Strání
-pro děti je zajištěn malý zábavný program skákací hrad a malování na obličej
-prohlédnout si můžete i naši Chalupu Levanduli
-poslechu i tanci bude hrát cimbálová muzika

Deky na piknik s sebou.

Vstupné je dobrovolné, přijít můžete bez nutnosti rezervace.
Pejsci mohou být pouze na vodítku, pamatujte na to, že se budete pohybovat v prostoru s dalšími psy. Majitel je povinen uklízet exkrementy, pejsek nesmí „očůrávat“ levandule.
Je zakázáno po levanduli šlapat, trhat ji nebo jakkoli ničit záhony!

Komentované prohlídky

24. červen – 31. červenec (po dobu kvetení levandule)
Cena: 120,- Kč na osobu, délka trvání cca 1 hodinu
Komentovanou prohlídku Levandulové farmy si můžete objednat na tel. čísle 605 870 700 nebo na emailové adrese: info@levandulovafarma.cz

Obsah komentovaných prohlídek:
– provedeme Vás levandulovou farmou, představíme různorodé kultivary levandule
– poskytneme Vám informace o výběru levandulí, pěstování a následném zpracování
– dozvíte se různé zajímavosti o levanduli
– představíme Vám naše levandulové produkty v BIO kvalitě
– odpovíme na Vaše dotazy
Komentovaná prohlídka trvá asi 30 min. dalších 30 minut můžete využít prostor k relaxaci, fotografování. Minimální počet účastníků prohlídky je 5 osob, maximální počet účastníků je 20 osob, v případě větších skupin platí individuální domluva.

Fotografování v levanduli

24. červen – 31. červenec (po dobu kvetení levandule)
Cena: 500,- Kč na 30 min (pronájem místa)
Rezervace na tel. 605 870 700 nebo email: info@levandulovafarma.cz
Pokud nemáte vlastního fotografa, můžete si fotografování zarezervovat na tel. 739 661 924.
Jako novinku nabízíme všem fotografům, kteří hledají levandulovou krásu bez návštěvníků, možnost zarezervovat si ranní nebo večerní čas pro soukromé nebo profesionální focení. Jedná se od 8:00 do 10:00 a 16:00 do 21:00 (případné časnější nebo pozdější časy je možné pouze po domluvě). Rezervací získáte prostor levandulového pole pouze pro sebe a své případné klienty. V ceně nejsou zahrnuty žádné rekvizity. K dispozici je pouze pronájem prostoru levandulového pole.

Piknik v levandulích

24. červen – 31. červenec (po dobu kvetení levandule)
Cena: 900,- Kč na 60 min (pronájem místa)
Maximální počet: 4 osoby
V zaplaceném čase si u nás můžete udělat například i piknik. V dopoledních, případně i ranních hodinách můžete posnídat (vlastní jídlo), relaxovat nebo si zacvičit. Vše je jen na Vás.

Svatební obřady

24. červen – 31. červenec (po dobu kvetení levandule)
Cena: 5000,- Kč na 3 hodiny (pronájem místa)
Maximální počet: 30 osob.
Chcete-li svatební levandulový obřad, nabízíme Vám prostory. Můžete si rezervovat prostor v levandulovém poli, platí pouze pro svatební obřad. V ceně nejsou zahrnuty žádné rekvizity. Na místě bude k dispozici pouze prostor a bude zde možnost koupě čerstvé levandule.

O farmě

Jak jsme začali...

Jsme na to tři – Ivana, Radek a Radka Přikrylovi. Jinými slovy, rodinná farma ze Strání. Levandulová farma z čisté přírody Bílých Karpat, hospodařící v ekologickém zemědělství.

Psal se rok 2008, kdy jsme zakoupili pozemky s polorozpadlou chalupou. Jako první rostlinu, kterou jsme u chalupy zasadili byla levandule („prej, aby nám to pěkně vonělo“). Rok po roku jsme chalupu rekonstruovali a naše první rostlinka levandule se rozrůstala do krásy. Při prvním kvetení nás levandulka okouzlila svou nádhernou vůní a v tom jsme měli jasno – bude to naše Chalupa Levandule.

Pak se ale naskytla otázka, co vysadit na velké zahradě? Chtělo by to něco neobvyklého, něco pěkného a voňavého – levandulové pole, to přece k levandulové chalupě patří! Tak jsme vysázeli 200 kusů sazenic různých kultivarů. Jelikož jsme ještě nebyli políbení pěstitelskou múzou, tak nám po první zimě zůstalo pouhých 87 kusů keříků levandule.

A co dál?

Bylo to pro nás velké zklamání, ale zároveň výzva. Náš neúspěch jsme konzultovali s levandulovými farmami v zahraničí, kde jsme získali vzácné rady. Na podzim jsme šli do toho znovu a vysadili nové kultivary. Různé druhy kultivarů jsme volili hlavně z toho důvodu, abychom zjistili, která odrůda bude pro naše podmínky vhodná.

Levandulím se začalo dařit, což nám přidalo na chuti do další práce. Po pár letech jsme kultivary levandulí protřídili. Ty, kterým se u nás dařilo jsme namnožili a zasadili.

Co se týče využití levandule, bylo nám hned jasno, že levandule má všestranné použití – léčí, uklidňuje, voní, zkrášluje, potěší oko, duši i tělo. V průběhu času jsme si vytvořili výrobní plán, na co který kultivar levandule používat. Ale zpět ke vzniku levandulové farmy. První namnožení sazenic, následná výsadba a nakonec stoprocentní úspěšnost v pěstování, nás utvrdila v tom, že levandule je pro nás to „pravé levandulové“.

Jelikož jsme našli odrůdy, které v našich podmínkách vyloženě prosperují, přisazovali jsme stále další a další odrůdy a tím z malého levandulového políčka vzniká levandulová farma. V současné době máme vysázeno přes 2500 kusů levandule a stále dosazujeme.

Jelikož je pozemek rozlehlý, do prostoru jsme zasadili několik starých odrůd ovocných stromů. Tyto staré odrůdy neoddělitelně patří ke krajině Bílých Karpat. Už jenom, když pomyslíme na džem z hrušek krvavek s levandulí… mmm, no ochutnejte jej sami a dáte nám za pravdu.

A co z levandule a ovoce vyrábíme?

Jelikož ovocné stromy nám rodily a levandulce se dařilo, přišel nápad, spojit tyto dvě srdeční záležitosti dohromady. A tak vznikl první ovocný džem s levandulí a první levandulový sirup. Postupně se k nim přidaly ovocné džemy rozmanitých příchutí, bylinkové sirupy, čatný a čaje. Naše produkty jsme ozvláštňovali vůní bylinek z okolní čisté přírody.

S výrobky jsme se nejdříve dělili s rodinou, poté s našimi rekreanty z Chalupy Levandule a až v roce 2018 jsme začali naše produkty nabízet i vám. Vše je ručně vyráběno, nepoužíváme žádné umělé konzervanty, dochucovadla ani barviva.

A co další zpracování levandule?

Prodáváme čerstvou levanduli a samozřejmě ji i sušíme, produkujeme květ i sušené levandulové kytičky. Vyrábíme doplňky pro Váš domov – levandulové pytlíčky plné čistého levandulového květu, levandulové svíčky, levandulové polštářky. Levanduli také destilujeme a vyrábíme levandulový olej a květinovou vodu. Všechny naše produkty Vám s láskou zabalíme do levandulového balíčku.

Nezabýváme se jen levandulí, ale také milujeme dřevo a práci s ním. Přírodní materiál je to pravé pro Váš domov, a proto Vám nabízíme i dřevěné dekorace. Tyto výrobky jsou zhotoveny výhradně z padlých stromů nalezených v Bílých Karpatech.

A co naše sazenice levandule?

V roce 2018 jsme vysadili dalších 2000 kusů levandulových keříků a do budoucna plánujeme každý rok farmu o něco rozšířit. Všechny sazenice, které jsme v minulých letech vysadili jsou z naší vlastní produkce. A další tisíce sazenic zkrášlují zahrádky a zahrady po naší krásné české zemi… „a na Slovensku tiež!“

Tohle je náš příběh… Levandulová farma Strání… a jestli se námi chcete svést na levandulové vlně, odebírejte náš newsletter. A pokud stále nemáte dost a milujete všechno prožít na vlastní kůži, přijeďte! Rádi Vás ubytujeme a provedeme naší ekologickou levandulovou farmou.

Měna
Česká koruna
Euro