fbpx
KONTAKTUJTE NÁS+420 605 870 700
Košík
0.00 
Blog

STŘÍHÁME STARŠÍ LEVANDULE KROK ZA KROKEM – VIDEO TUTORIÁL

Jarní střih levandulí je bez pochyb velmi prospěšnou kúrou pro všechny kultivary různě starých levandulí. Jednou z nejdůležitějších kroků, jak si vypěstovat nádhernou levanduli je správný střih, který provádíme právě na jaře. Právě teď je ten nejlepší čas pro to, abychom se vrhli na omlazování našich levandulek. Správná péče o starší levandule tkví v tom, že se snažíme, už od malé rostlinky udržovat levandulový bochánek. Odměnou za naši práci bude zdravá rostlinka s modrofialovou krásou a andělskou vůní.

V tomto článku si můžete přečíst o jednoduchých a odzkoušených typech a tricích, které se týkají péče o starší levandule na jaře. Jarní střih levandulí je zásadní součástí péče o levandule.

Pokud chceme mít krásné a zdravé keříky levandulí, které nám budou dělat každé léto jenom radost,  musíme si na jarním střihu dát opravdu záležet a hlavně na něj nezapomenout.

 

Proč je jarní střih starších levandulí tak důležitý?

Levanduli stříháme na jaře a na podzim, tedy 2x ročně. Stříháme ji kvůli omlazení a zároveň se chceme vyvarovat dřevnatění stonků. Čím méně lístků, tím méně květenství, a čím více dřevnatých částí, tím víc se rostlina  vzdaluje od vzhledu typického levandulového bochánku. Důležité je tedy nezapomenout hlavně na jarní střih.

Kdy stříhat starší levandule?

Nejlepší dobou na stříhání všech kultivarů levandule, různého stáří je tedy jaro, konkrétně nejlepším obdobím je přelom března/ dubna, kdy levandule začíná obrůstat. Nemusí Vám být vůbec líto, že sestříhnete nově vyrašený výhonek,  levanduli naopak zásadně pomůžete.

Pokud ještě nemáte levandule na zahrádce, můžete si je zakoupit na našem e- shopu – nabídka sazenic levandule 

Jak provést stříhaní levandulí –  druhým rokem vysazených ” jarní stříhání”

Pokud máte zájem o získání informací ohledně jarního střihu mladých levandulí (půl roku), tak veškeré typy najdete již ve zveřejněném článku ZDE.

 

Jak stříhat levandule?

Odpověď na tuto otázku naleznete ve videu na konci toho článku. Při jarním střihu levandulí je důležité obstarat si ostré a pevné nůžky. Stříháme do třetiny nových výhonků. To levanduli přiměje k tomu, aby vytvořila rychleji nové zdravé lístky a stonky, na kterých během pár měsíců uvidíme krásně fialové květy, plné sladké a pronikavé vůně. Správný střih levandulí nám garantuje zvýšení produkce levandulového květu do dalších let, rostlina je silnější a zdravější, nemáme žádné nevzhledné keře ale krásné ‘bochánky’ po kterých tak toužíme.

Jak provést stříhaní levandulí –  starších levandulí ” jarní stříhání”

V případě dalších otázek nás kontaktujte na emailové adrese info@levandulovafarma.cz

Rádi Vám se vším pomůžeme.

 

Měna
Česká koruna
Euro
Oblíbený 0
Otevřít seznam Nakupovat