Blog
levandulové mojito

RECEPT: Levandulové mojito

Horké léto nás volá k vodě a všichni toužíme po osvěžení, ale to pravé levandulové zažijete pouze s levandulovým mojitem. Je to obyčejné kubánské mojito, které je ozvláštněno naším pravým levandulovým sirupem a kvítky čerstvé nebo sušené levandule tomuto oblíbenému letnímu drinku přidají ten pravý levandulový glanc.

levandulové mojito

Máte před sebou večerní posezení s přáteli, které je spojeno s grilováním a chcete svoje hosty překvapit něčím zajímavým, netradičním? Milujete levanduli a levandulové sirupy, ale nestíháte si vyrobit svůj vlastní? Nic se neděje, u nás v e-shopuZDE- najdete pravý levandulový sirup bez přidané chemie s krásnou růžovou barvou. Je jemně ochucen citronem, takže vašemu výslednému mojitu přidá skvělou letní chuť. Určitě se pro Vás najde pár skleniček.

levandulový sirup

 

 

Věděli jste, že mojito jako jeden z nejoblíbenějších letních drinků, pochází původně z Kuby a ne ze Španělska, tak jak se všichni mylně domnívají?

Existuje velké množství verzí receptů na přípravu mojita, někdo přidává med, jiný jahody, ale my, jelikož jsme Levandulová farma a levandule je naše oblíbená ingredience, tak si děláme mojito levandulové. Aby si tuto levandulovou verzi mojita mohli vychutnat všichni členové rodiny, přinášíme vám recept na tzv. virgin levandulové mojito, tedy ve zkratce na nealkoholické mojito. Ale ti, co to mají rádi ostřejší, si můžou přidat  do tohoto letního levandulového drinku panák kvalitního kubánského bílého rumu.

Mojito se připravuje do vysokých sklenic, ve kterých se musí suroviny pomocí dřevěné paličky rozmačkat. Tento postup se dělá kvůli tomu, že se všechny vůně a chutě uvolní a začnou spolu harmonizovat. Levandule, limetka, cukr, máta = báječná kombinace!

Levandulové mojito - ingredience

Na přípravu jedné sklenice levandulového mojita potřebujeme:
  • 1/2 limetky
  • 1 lžičku třtinového cukru
  • 0,04 ml levandulového sirupu – Koupit sirup 
  • 6 lístků máty
  • 4 stonky levandule (necháme si i na ozdobení)
  • drcený led
  • na dolití perlivá voda

TIP: Pokud chcete tento nápoj ozvláštnit použijte sirup z bílé levandule.

Postup:

1) Nakrájíme si limetku na měsíčky, dáme do vychlazené sklenice, přidáme lžičku třtinového cukru, přidají se lístky máty a vše se pomocí dřevěné paličky jemně rozmačká.

2) Do rozmačkané směsi přidáme levandulový sirup spolu se stonky levandule a všechno zasypeme drceným ledem a vše důkladně promícháme.

3) Sklenici dolijeme perlivou vodou a ozdobíme zbylými lístky máty a květy levandule.

4) Pro pravý “letní look” zapíchneme 2 brčka, míchátko a na zdraví!

5) Pro pravé letní osvěžení doporučujeme kombinovat s dobrou náladou a relaxem u bazénu. 🙂

levandulové mojito

Kdo miluje léto a levanduli, oblíbí si i levandulové mojito! 🙂

 

Měna
Česká koruna
Euro